Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie zależy od faktu, w jakim stanie jest pacjent w konkretnej chwili. W wypadku choroby dwubiegunowej psychoterapia może dać odwrót całkowity albo chociażby zredukować nasilenie symptomów. Terapia zapobiega także powrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości oraz pozwala wrócić do normalnego funkcjonowania, a także cieszyć się chwilami bez ChAD. Jest to tak zwane leczenie podtrzymujące, które przynosi bardzo dobre wyniki.

Głównie zaś pacjent zostaje wyposażony w rozwiązania z wykorzystaniem których ma możliwość rozpoznać u siebie objawy ChAD w dalszych latach i w rezultacie nazywać swoje stany powiązane z psychiką i efektywniej oraz szybciej odpowiadać na nie. To będzie przeciwdziałać nasileniu się symptomów. Jedną z głównych cech, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, że często towarzyszą jej inne choroby. Najczęściej będą to uzależnienia. Z tego względu psycholodzy w wielu przypadkach będą stawiać w przypadku chorych którzy zmagają się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu trudny do leczenia jest określony przypadek, tym bardziej wieloaspektowe stanie się jego leczenie. Często będzie zahaczało ono również o farmakologię.

Wówczas chory będzie przyjmować lekarstwa normotymiczne oraz leki przeciwdepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego będzie wysyłany pacjent może także zalecać tabletki na sen oraz przeciwlękowe. O sposobie psychoterapii w każdej sytuacji decyduje specjalista od psychologii, po wstępnej dyskusji z chorym oraz po zapoznaniu się z objawami ChAD. Poza psychoterapią często wdrażana jest również edukacja psychologiczna.

Na dodatek specjaliści z przychodni ukazują to, jak ważna jest pomoc psychologiczna dla rodziny pacjenta. Jest ona wspierająca w radzeniu sobie z konfliktami wynikającymi z choroby a także pomaga w skutecznym budowaniu komunikacji w systemie rodzinnym. Oczywiście, we wskazanym gabinecie można liczyć na takie wsparcie. Ponadto, na równi pacjent, jak i jego bliscy mają możliwość dowiedzieć się wszystkiego o chorobie ze strony www placówki. To pozwoli bardziej rozumieć specyfikę takiego schorzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Przesuszona skóra – jakimi sposobami można ją pielęgnować

Jednym z poważniejszych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie pojawia…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…