Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie zależy od faktu, w jakim stanie jest pacjent w konkretnej chwili. W wypadku choroby dwubiegunowej psychoterapia może dać odwrót całkowity albo chociażby zredukować nasilenie symptomów. Terapia zapobiega także powrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości oraz pozwala wrócić do normalnego funkcjonowania, a także cieszyć się chwilami bez ChAD. Jest to tak zwane leczenie podtrzymujące, które przynosi bardzo dobre wyniki.

Głównie zaś pacjent zostaje wyposażony w rozwiązania z wykorzystaniem których ma możliwość rozpoznać u siebie objawy ChAD w dalszych latach i w rezultacie nazywać swoje stany powiązane z psychiką i efektywniej oraz szybciej odpowiadać na nie. To będzie przeciwdziałać nasileniu się symptomów. Jedną z głównych cech, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, że często towarzyszą jej inne choroby. Najczęściej będą to uzależnienia. Z tego względu psycholodzy w wielu przypadkach będą stawiać w przypadku chorych którzy zmagają się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu trudny do leczenia jest określony przypadek, tym bardziej wieloaspektowe stanie się jego leczenie. Często będzie zahaczało ono również o farmakologię.

Wówczas chory będzie przyjmować lekarstwa normotymiczne oraz leki przeciwdepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego będzie wysyłany pacjent może także zalecać tabletki na sen oraz przeciwlękowe. O sposobie psychoterapii w każdej sytuacji decyduje specjalista od psychologii, po wstępnej dyskusji z chorym oraz po zapoznaniu się z objawami ChAD. Poza psychoterapią często wdrażana jest również edukacja psychologiczna.

Na dodatek specjaliści z przychodni ukazują to, jak ważna jest pomoc psychologiczna dla rodziny pacjenta. Jest ona wspierająca w radzeniu sobie z konfliktami wynikającymi z choroby a także pomaga w skutecznym budowaniu komunikacji w systemie rodzinnym. Oczywiście, we wskazanym gabinecie można liczyć na takie wsparcie. Ponadto, na równi pacjent, jak i jego bliscy mają możliwość dowiedzieć się wszystkiego o chorobie ze strony www placówki. To pozwoli bardziej rozumieć specyfikę takiego schorzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać