Posiadacze wielu tysięcy blogów mają podstawy do twierdzenia, że WordPress świetnie się do tego nadaje. Konkurencja wśród systemów CMS faktycznie jest duża, a mimo to WP od wielu lat niezmiennie znajduje się na pozycji lidera. Z praktycznie nieograniczonych możliwości które ma ten system chętnie korzysta nie tylko bardzo duża ilość mniejszych blogerów, ale też duże korporacje, mające mocno rozbudowane pod względem funkcjonalnym strony.

A popularność WordPress zawdzięcza kilku rzeczom. Przede wszystkim jest całkowicie darmowy, tak więc koszty uruchomienia całego projektu są niewielkie. Owszem, wiele dodatkowych wtyczek czy skórek jest udostępniana za opłatą, ale liczba darmowych jest tak ogromna, że bez problemów można znaleźć wszystko co potrzebne. Mimo tego, że za system nie ma żadnych opłat, to jest on bardzo bezpieczny i stabilny. Świetnie o to dba wielotysięczna społeczność, u jakiej bez najmniejszego problemu dostanie się wsparcie i pomoc.

Społeczność ta jest także często źródłem interesujących pomysłów i inspiracji, jakie wykorzystać można do swoich projektów. Dla posiadaczy takich blogów istotne są też kolejne zalety WordPressa. Sama jego instalacja jest bardzo łatwa nawet dla osób nie mających dużego doświadczenia technicznego. Wszystko da się skonfigurować i uruchomić przez maksymalnie godzinę, i już można umieszczać pierwsze publikacje. Nie trzeba przy tym znać tajemnic programowania, bowiem wszystko zrobić można za pomocą wygodnego i intuicyjnego panelu zarządzania.

Dotyczy to zarówno instalowania wtyczek i skórek, jak też obsługą kategorii i wpisów. Przy ostatnich jest do użytku praktyczny edytor wizualny, z opcją formatowania tekstu i dodawania grafik oraz zdjęć. Mając już działający pierwszy blog należy go wypełnić jakąś zawartością. Jeśli ktoś chce, to postawić może na jakąś jedną tematykę i trzymać się jedynie jej. Ale można też stworzyć wielotematyczny blog, przykładowo taki jak https://www.jakprowadzicbiznes.info/, takie serwisy także cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Przesuszona skóra – jakimi sposobami można ją pielęgnować

Jednym z poważniejszych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie pojawia…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…