Jednym z poważniejszych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie pojawia się ona w wyniki zaburzeń w gospodarce hydrolipidowej, wtedy niedobór lipidów sprawia, że naskórek przestaje pełnić swoją rolę. Skóra staje się mniej sprężysta, szorstka i matowa, a jednocześnie mogą się na niej pojawiać białawe złuszczenia. Ale przyczyn takiej sytuacji z reguły jest więcej, na przykład genetyczne czynniki, rozmaite choroby czy po prostu starzenie się.

Pewien wpływ na wysychanie będzie także miała dieta uboga w składniki odżywcze czy chodzenie do solarium albo siedzenie w pomieszczeniach z klimatyzacją. Dlatego też osoby dysponujące taką skórą muszą o nią odpowiednio zadbać, co w praktyce nie jest wcale jakieś bardzo trudne. Wystarczy przestrzegać jedynie kilku istotnych zasad, i raczej nie będzie żadnych problemów z utrzymaniem skóry w dobrej kondycji. Przede wszystkim należy zacząć od rzeczy podstawowej, to znaczy odpowiedniego nawodnienia. Sporo osób nie pamięta o tym, aby wystarczająco dużo pić, a to jest akurat bardzo ważne, bo niedobór płynów nie jest korzystny dla kondycji naskórka. Niezwykle istotne jest też używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnowania.

Z jednej strony powinny one być mało podrażniające i delikatne, a równocześnie posiadać w swoim składzie różnego rodzaju substancje nawilżające i zatrzymujące wodę. Bardzo dobre są kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, który jest uważany za rzeczywiście skuteczny przy takim zastosowaniu. Za to wykluczone są wszelakie preparaty zawierające alkohol, ponieważ mocno się one przyczyniają do łuszczenia naskórka i powodować mogą podrażnienia. Z takich codziennych zaleceń to warto także unikać klimatyzowanych pomieszczeń, gdyżklimatyzacja przyczynia się znacząco do wysuszania, a jeżeli nie będzie możliwości zrezygnowania, to warto wtedy używać dobre nawilżające kremy. Dużo na temat tego, jak opiekować się suchą skórą można znaleźć na różnego rodzaju stronach internetowych, takich jak na przykład poradnik-rodzinny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…
Bez kategorii

Fototapety 3D – oryginalny pomysł na wykończenie wnętrza swojego domu

Jeśli ktoś twierdził, że klasyczne tapety odeszły w niepamięć, to się mocno…