Jeszcze niedawno wiele osób twierdziło, że klasyczne tapety tracą rację popularność na rzecz jakiś innych materiałów wykończeniowych. Faktycznie w pewnej chwili taka sytuacja miała miejsce, ale wszystko uległo zmianie po opracowaniu metody drukowania fototapet. I okazało się nagle, że można mieć na ścianie w zasadzie dowolny motyw czy zdjęcie, bez ograniczania się do nudnych wzorków czy jednolitego koloru.

Obecnie w firmach oferujących takie produkty kupujący mają do dyspozycji od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów dostępnych motywów, co oznacza że możliwości pod tym względem są praktycznie nieograniczone. Wśród nich zwiększająca się ilość to fototapety 3d, które z powodu swoich właściwości i wyglądu są chętnie wybierane. Zastosowane one mogą być we wszystkich wnętrzach, może to być zarówno obszerny salon czy pokój, jak też wąski przedpokój czy kuchnia.

Odpowiednio dobierając wzór można powiększyć optycznie dane pomieszczenie, dając mu głębię i charakter, co byłoby niemożliwe przy innych metodach wykończenia. Technologia druku umożliwia realistyczne odzwierciedlenie kolorów i motywów, przez co całość sprawia bardzo realistyczne wrażenie. Możliwości aranżacyjne są nieograniczone. Tapety 3d naklejać można na pełną ścianę albo jedynie jej niewielki fragment, wiele osób decyduje się na parę różnych wzorów, oddzielając w ten sposób poszczególne fragmenty pomieszczenia. Ważne jest to, że przy prawidłowym wykonaniu barwy utrzymują się przez długie lata, i w tym czasie potrzebna nie będzie zmiana tapety.

Decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy, że należy się do tego przygotować w odpowiedni sposób. W pierwszej kolejności ważne jest, żeby zmierzyć dokładnie ściany, na jakich mają być naklejane fototapety. Otrzyma się je bowiem w postaci kilku pasów, zgodnie z tym co podane zostało w zamówieniu. Dużą uwagę zwrócić też należy przy samym montażu. Poszczególne paski przyklejać bowiem trzeba w odpowiednie kolejności, pilnując przy tym żeby dokładnie dopasować wzór.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Informacje o tym, które krzewy okażą się najlepsze do ogródka

Wiadomości na temat ogrodnictwa, które są sprawdzone publikowane są na bieżąco na…