Zdarza Ci się jeździć w nocy i szukasz elektrycznego oświetlenia rowerowego? Volto Vélo doradzi Ci, jak wybrać oświetlenie zgodnie z Twoją praktyką: eMTB, trasa miejska itp.

Jak wybrać oświetlenie roweru elektrycznego?

Oświetlenie akumulatora rowerowego. Jeśli masz rower elektryczny, niektórzy producenci oferują „wbudowane” światła. W takim przypadku lampka rowerowa działa na akumulator rowerowy.

Ten rodzaj oświetlenia jest czasami dostępny jako akcesorium. Następnie można dodać oświetlenie, które podłącza się do obwodu elektrycznego roweru. W niektórych rowerach elektrycznych producenci zapewniają gniazda USB. Te gniazda umożliwiają podłączenie światła.

Zalety : Nie musisz ładować światła. To czerpie energię bezpośrednio z akumulatora roweru. Zużycie światła jest bardzo niskie. Nie wpłynie to na zasięg roweru elektrycznego.

Zintegrowane” światło dostosuje moc zgodnie z jasnością. Może również dostosować się do prędkości. Niektóre światła są „podłączone”. Kiedy naciśniesz hamulec, włączy się tylne światło hamowania. Możliwe jest również posiadanie wskaźników wskazujących podczas skręcania.

Wady: gdy jest oferowane jako akcesorium, cena tego typu oświetlenia jest często bardzo wysoka.

Lekka moc ognia. Aby porównać kilka świateł, będziesz musiał spojrzeć na jednostki Lumen i Lux. Lumeny mierzą ilość światła . Luxs oznacza ilość światła na metr kwadratowy . Tabela lumenów / luksów w zależności od rodzaju drogi. Można też porównać moc w luksach, ale ta jednostka nie jest koniecznie wskazana przez wszystkich producentów. Lux mierzy, ile lumenów jest odbieranych na metr kwadratowy. Więcej informacji na stronie https://www.ksiegarka.pl/zakupy/oswietlenie-rowerowe-o-czym-musisz-pamietac

Autonomia:

Jeśli oświetlenie nie może być podłączone do akumulatora roweru, autonomia będzie ważnym kryterium. Oświetlenie LED zużywa mniej.

Oświetlenie na elektrycznym rowerze górskim

Chcesz jeździć po szlakach o zmroku po ciężkim dniu pracy? Odkryj wszystkie elementy, które należy wziąć pod uwagę. Mocowanie światła: kierownica lub kask.

Aby uniknąć niepokoju spadającym oświetleniem, zaleca się dokładne sprawdzenie rodzaju mocowania. Rzeczywiście, w niektórych low-endowych światłach pasek mocujący nie jest wystarczająco mocny i lampa pochyla się w dół. Jest to szczególnie ważne, jeśli uprawiasz elektryczny rower górski. W przypadku wstrząsów lampę należy odpowiednio konserwować na kierownicy. Jeśli zamocujesz lampę na kierownicy, oświetlenie może być niewystarczające na trasach o ciasnych zakrętach. Strumień świetlny będzie podążał za ruchami kierownicy.

Drugim rozwiązaniem jest zatem wybór oświetlenia, które ma być zainstalowane na kasku. W takim przypadku możesz łatwo pokierować oświetleniem, obracając głowicę.

Rozwiązanie: Podwójne oświetlenie eliminuje wszystkie obszary cieni. Światło zainstalowane na kierownicy VTTAE zapewnia duży oświetlony obszar przed rowerem. Kolejne oświetlenie umieszczone na hełmie pojawi się dodatkowo, aby oświetlić zakręty.

Siła ognia ATV

Aby jeździć na elektrycznym rowerze górskim w nocy, potrzebujesz mocnego przedniego oświetlenia o mocy co najmniej 800 do 1000 lumenów. Aby mieć dobry komfort, można znaleźć lampy do rowerów górskich od 2000 do 3000 lumenów.

Zdalna bateria. Słabym punktem mocnych świateł MTB jest duża waga. Reflektor jest narażony na znaczne naprężenia podczas skakania lub pokonywania nierówności. Dlatego mocowanie oświetlenia musi być bardzo solidne. W przeciwnym razie istnieją reflektory, które działają przy użyciu zdalnego akumulatora. Akumulator jest zamocowany na ramie VTTAE, a światło do zamocowania na kierownicy jest znacznie bardziej stabilne. Zdalna bateria ma inne zalety. Autonomia jest większa i może sięgać kilku godzin.

Jakie jest najlepsze światło rowerowe?

Najlepsze oświetlenie e-MTB. Volto Vélo poleca oświetlenie Spanninga Thor. Moc tego przedniego światła to 1100 lumenów. Strumień świetlny umożliwia zapuszczanie się w las. Jego mocną stroną jest również autonomia przekraczająca 4 godziny. Jest dostarczany w etui do przechowywania. Akumulator jest zdalny i jest zainstalowany na ramie VTTAE. Lampę można zamocować na kasku lub na kierownicy roweru. Może być również używany jako czołówka.

Najlepsze elektryczne światła do rowerów miejskich. Aby zobaczyć i być widzianym podczas nocnych wycieczek po mieście, polecamy oświetlenie Lezyne 500 XL. To przednie światło ma moc 500 lumenów. Istnieje możliwość dodania tylnego czerwonego światła. Jej mocne strony to kompaktowość lampy i atrakcyjna cena! Najlepsze marki świateł rowerowych

Marka Lezyne oferuje wszelkiego rodzaju akcesoria rowerowe (pompki, dzwonki, naprawy opon itp.). Jest znany ze swojego GPS, ale także ze względu na gamę oświetlenia LED. Lupin to niemiecka marka specjalizująca się w oświetleniu. Firma zaprojektowała lampy kompatybilne z silnikami do rowerów elektrycznych Bosch, Brose, Yamaha lub Shimano (patrz gama Lupine SL F / SL X lub SL Nano).

Ferei to francuski producent sprzętu oświetleniowego. Marka jest znana z jakości swoich reflektorów i świateł rowerowych. Do uprawiania elektrycznego kolarstwa górskiego lampy Ferei są mocne, a urządzenia mocujące są solidne.

Busch i Müller / Bumme. Ten niemiecki producent oferuje wysokiej jakości oświetlenie. Niektóre modele są specjalnie zaprojektowane do rowerów elektrycznych, takich jak oświetlenie IQ-XM.

Dobrej jakości jest również oświetlenie oferowane przez największych producentów sprzętu. Możemy wymienić Bontrager, BBB, Lezyne, Sigma,

Czy oświetlenie roweru jest obowiązkowe?

Tak, kodeks drogowy przewiduje pewne obowiązki w zakresie dobrej widoczności rowerów. Pomarańczowe odblaski po bokach. To są tablice odblaskowe, które znajdują się na kołach. Pomarańczowe odblaski umieszczone na pedałach. Co najmniej jeden tylny reflektor . (+ w razie potrzeby zapewnij odblask z tyłu przyczepy ). Z przodu biały odblask. W przypadku słabej widoczności lub w nocy rower musi być wyposażony w światła:

Nieoślepiające światło przednie. Z nieoślepiającym żółtym lub białym światłem

Dobrze widoczne tylne światło sygnalizujące rower innym użytkownikom. To tylne światło jest zwykle światłem czerwonym. Oprócz oświetlenia kamizelka odblaskowa o wysokiej widoczności jest obowiązkowa w następujących przypadkach:

  1. Jedziesz w nocy.

  2. Jedziesz w dzień, ale widoczność nie jest „wystarczająca”. Na przykład z mgłą
  3. Podróż odbywa się „poza obszarem miejskim”.
  4. Kamizelka odblaskowa musi posiadać certyfikat CE.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…