Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż nasz ogród jest środowiskiem życia wielu zwierząt, jakie pomagają nam w jego utrzymaniu. Żywią się one szkodnikami, które są zagrożeniem dla naszych upraw oraz roślin dekoracyjnych. Jednymi z nich są ptaki, jakie zjadają mszyce oraz inne szkodliwe owady, ślimaki, a też nasiona roślin będących szkodnikami w stworzonym przez nas ogrodzie, inaczej chwastów. Należałoby wiec zrobić parę budek lęgowych ulokowanych na drzewach, żeby mogły nam akompaniować przez cały rok. Innymi sympatycznie widzianymi gośćmi są jeże, które jadają zarówno owady, ślimaki, jak też larwy. Są to zwierzęta będące pod ochroną, właśnie dlatego należałoby zadbać o nie dokarmiając je zimą, też pozostawiając im wodę do picia.

Również ropuchy oraz żaby przyczyniają się do tego, że nasz ogród jest zdrowy oraz pozbawiony szkodników – wypróbuj różanecznik odmiany. Jeżeli mamy w ogrodzie oczko wodne, będzie ono znakomitym siedliskiem dla tych stworzeń. Jak widać nie musimy przeganiać ich z naszego ogrodu, poniekąd wabić pozostawiając im pożywienie, a będziemy mieli pełne przekonanie, iż nasz ogród będzie zdrowy i ładny.

Jeśli mamy dom i śliczny ogród oraz zastanawiamy się nad tym, jakie zwierzę moglibyśmy przyjąć pod stworzony przez nas dach zdecydowanie bardziej przyjazny będzie kot. Pies jest zwierzęciem mającym nadzwyczaj obszerne pokłady energii, jaka musi gdzieś spożytkować. Wybiegając do naszego ogrodu może zniszczyć rośliny, które pielęgnujemy oraz staramy się żeby były śliczne i jak najbardziej okazałe. Możemy naturalnie zbudować dla niego szczególny kojec, w którym będzie mógł przebywać poza domem, jakkolwiek nie zagwarantuje mu to należytej ilości ruchu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…