Naukowcy badają wpływanie kolorów na emocje i decyzje, które się podejmuje od wielu lat, i przez ten czas zostało wydanych mnóstwo profesjonalnych artykułów na ten temat. Jak pokazuje praktyka, kolory mają ogromne znaczenie, z czego jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy do końca. Ten wpływ można również zauważyć w tym, jakie produkty i marki wybierane będą przez kupujących a jakie będą unikane.

Z tego też powodu zabierając się za jakieś prace związane z rebrandingiem czy kreowaniem nowej marki należy także wziąć to pod uwagę. Jeśli wybierze się bowiem jakieś przypadkowe kolory, nie pasujące specjalnie do siebie a tym bardziej do charakteru prowadzonego biznesu, to może się okazać że rezultat będzie zupełnie odwrotny od planowanego. Konsumenci zamiast wybierać chętnie wyroby danej firmy to będą ich unikać, przykładowo ze względu na skojarzenia czy tego, że nie spodoba się im zwyczajnie opakowanie.

Dużo firm już się o tym przekonało, kiedy wysokie środki na wykreowanie wizerunku zostały stracone właśnie dlatego, że ktoś podjął decyzję o nie takim kolorze jak trzeba. Ale któryś z kolorów, nie pasujący wcale do jednej firmy, doskonale sprawdzi się przy innej, dlatego też warto poznać zasady ich wykorzystywania i znaczenie. Jeden z częściej wybieranych to niebieski, kojarzący się z profesjonalizmem, stabilnością i zaufaniem, dlatego często jest stosowany przez przedsiębiorstwa z branż finansowych czy technologicznych. Czerwień jest kolorem emocji, lecz też oznacza niebezpieczeństwo i zagrożenie.

Z tego też powodu należy go używać z rozsądkiem, ale dobrze wkomponowany z pewnością przyniesie wiele korzyści. Skrajne uczucia występują też w przypadku koloru czarnego. On z jednej strony kojarzy się z żałobą i smutkiem, ale z drugiej może oznaczać luksus, elegancję i wysoki standard. Biorąc to wszystko pod uwagę trzeba ocenić, czy kolor morski sprawdzi się odpowiednio w danym projekcie, czy jednak niekoniecznie. Jeżeli nie, to należy znaleźć inne rozwiązanie, żeby cała praca nie poszła na marne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…

Samochód – idealny pojazd do transportu i do tuningu

Sklep motoryzacyjny zaczął aktywność w Internecie. Zwiększył znacznie swoje zasoby i w…