W czasie prowadzenia swojego biznesu w internecie ogromnie ważne jest dysponowanie informacjami o tym, jak się zachowują użytkownicy. Na rynku jest dostępnych dużo narzędzi oferujących tego typu wiedzę, a jednym z nich jest google analytics 4 ebook. Jest to najnowsza odsłona narzędzi pochodzących od Google, która w porównaniu ze swoim poprzednikiem daje wiele istotnych korzyści. Przede wszystkim jej twórcy postawili na całkiem odmienne podejście, cały model opierając o zdarzenia. Podejście takie będzie pozwalało na to, aby dostać kompleksowe dane na temat użytkownika bez względu na to, czy korzysta z jakiejś aplikacji czy internetowej strony. To było do tej pory prawie niemożliwe, a dla osób zajmujących się promocją tego typu informacje bardzo się przydają. Można poznać dzięki temu zachowania użytkowników od pierwszych wyszukiwań aż po dokonanie zakupu, a to pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie wszystkich procesów.

Poza tym w nowym narzędziu pojawiła się też opcja przewidywania, w oparciu o dostępne dane da się prognozować zachowania poszczególnych klientów, i próbować ich indywidualnie nakłonić do tego, żeby podjęli odpowiednie działania. Z uwagi na to, że najnowsze google analytics jest niezależne od dotychczasowego, to sporym zmianom także uległ panel do zarządzania. Usunięto z niego dużo dostępnych do tej pory raportów i analiz, a w ich miejsce pojawiły się zupełnie nowe. Twórcy dużo pracy włożyli w automatyzację, przez co konieczność ręcznego konfigurowania i dodawania tagów zostały ograniczone w zasadzie do minimum.

Jeśli kogoś interesować będzie google analytics 4 dla sklepu, i chciałby wdrożyć to narzędzie w swojej firmie, to ma kilka opcji do wyboru. Jeśli posiada odpowiednie doświadczenie, to spróbować może samemu wszystko skonfigurować i zainstalować, specjalnie trudne to nie jest a wiele informacji można znaleźć w internecie, na przykład na stronie https://clickflow.pl/blog/google-analytics-4-wdrozenie-dla-ecommerce-krok-po-kroku/. Nie ma również żadnych problemów, aby wynająć wyspecjalizowaną firmę, która wykona wszystkie prace.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Dlaczego można pomyśleć o gadżetach reklamowych dla swojej firmy

Pomysłów i sposobów na skuteczną reklamę jest naprawdę dużo. Sporo z nich…