Aktualnie ilość oferowanych w sprzedaży projektów domów powoduje, że praktycznie każdy prędzej czy później znajdzie coś wymarzonego. Klienci poza standardowymi budynkami wybierają coraz częściej także projekty domów bliźniaczych. To rozwiązanie jest znane od wielu lat, ale dzisiaj na powrót zaczyna wracać jego popularność, warto zatem zapoznać się z jego zaletami i wadami.

Przede wszystkim bliźniaki mają jedną wspólną ścianę, ale są dwoma niezależnymi lokalami. Również działka jest podzielona na dwie podobne części, i z reguły każda z nich mieć będzie oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja pozwala przede wszystkim na spore oszczędności, zarówno wiążące się z zakupem działki, jak też postawieniem budynku.

Jedna wspólna ściana oznacza mniejszą ilość potrzebnego materiału, ale też sporo mniej prac budowlanych czy wykończeniowych. W skali całej inwestycji może się to przełożyć nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co przy obecnych cenach daje już całkiem pokaźną kwotę. Kolejne oszczędności pojawiają się przy dalszym użytkowaniu, na przykład na zmniejszonych rachunkach za grzanie czy niezbędne remonty to zrobienia. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy, że bardzo blisko mieć się będzie sąsiada. Jeśli trafi się ktoś mało sympatyczny, to przy takim sąsiedztwie może być bardzo różnie. Lecz jeżeli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to ta bliska obecność może się bardzo przydać, na przykład dzięki pilnowaniu domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Informacje o tym, które krzewy okażą się najlepsze do ogródka

Wiadomości na temat ogrodnictwa, które są sprawdzone publikowane są na bieżąco na…