Wszyscy wiemy, że kiedy zbliżą się zima musimy zmienić opony z letnich na zimowe, to obowiązek każdego kierowcy, od jakiego zależy bezpieczeństwo na drodze nie wyłącznie nas i naszych pasażerów, jednakowoż też innych użytkowników drogi. To kwestia prosta i niezaprzeczalna, niemniej jednak pozostaje jeszcze jedna sprawa – jeżeli planujemy dopiero kupić opony, to jakie powinnyśmy wybrać? Czy ma to jakieś nadzwyczajne znaczenie? Otóż ma – najważniejsze jest, aby były to opony najwyższej jakości, a nie tanie, kupione okazyjnie podróbki, jakie wydają się nam niczym nie różnić się od własnych kolegów z wyższej półki.

Dla amatora trudno jest rozpoznać, czy opona jest lepsza czy gorsza – w ostateczności wykonane są z tego samego materiału, wyglądają tak samo oraz adekwatnie nie czujemy różnicy w prowadzeniu.

Pozornie, bo w rzeczywistości różnice są diametralne, a dla paru złotych w samej rzeczy nie należałoby nam ryzykować własnego zdrowia a nierzadko nawet życia – skutkiem tego przetestuj jaki dodatek zatrzyma branie oleju przez silnik. Przy zakupie opon należy w takim razie oddać szczególną uwagę na to po jakim terenie będziemy poruszali się na ogół – wybierać należy je bowiem w głównej mierze pod tym kątem.

Do tego niezbędne jest przemyślenie częstotliwości korzystania z auta. Dylematem dla wielu osób jest także fakt, czy zakupić opony używane czy innowacyjne – odpowiedź jest prosta, żadna używana opona nie dorówna oponie pionierskiej. Nie zapominajmy również o kwestii przyjaźniejszych i gorszych opon – jeśli zależy nam na największym bezpieczeństwie, to zatroszczmy się o to, żeby opony umieszczone na tylnej osi samochodu były lepsze od tych na przedniej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…