Z różnego rodzaju robotami każdy chyba z nas kiedyś miał okazję się spotkać. Jeżeli nawet nie bezpośrednio, to już na pewno w różnych popularnych filmach, w których niejednokrotnie to maszyny właśnie były głównymi aktorami. Świat robotów jest niezwykły i fascynujący, a co najciekawsze, dostępny obecnie dla każdego, kto będzie na to miał chęci. Z różnymi robotami, rzecz jasna na swoim poziomie zaawansowania, zapoznawać się już mogą nawet paroletnie przedszkolaki.

Już bowiem dla nich są dedykowane zestawy, przy pomocy jakich dzieci mogą dokładnie poznać, jak się zachowuje normalny robot i jak nim należy sterować. Dla dzieci starszych są znacznie większe możliwości. Niejednokrotnie są bowiem organizowane rozmaite warsztaty naukowe, albo w jednorazowej wersji, albo w formie dłuższego cyklu. Już te krótkie nawet umożliwiają zapoznanie się z najważniejszymi regułami sterującymi funkcjonowaniem tego typu urządzeń, pośród jakich będzie przecież i informatyka, i mechanika. Zajęcia ze zwiększoną ilością spotkań już bardziej szczegółowo będą dotykać tego zagadnienia, lecz również dostarczają dużo większą wiedzę. Łącznie z tym, że w pewnym momencie kursanci zaczynają tworzyć swoje własne programy, w zaawansowany sposób sterujące działaniem robota i działaniami, jakie on wykonuje.

Bardzo dobrze przy takiej zabawie sprawdzają się komplety klocków Lego, dedykowane właśnie do takich zadań. Oprócz klocków, z jakich jest składana cała konstrukcja, takie klocki posiadają również silniki, czujniki czy sterujące układy. Dzięki temu każdy może w dowolny sposób zrobić swojego pierwszego robota, a potem wydawać mu komendy. Potencjał i możliwości tej właśnie zabawki są naprawdę duże, dlatego też sprawdza się ona świetnie w szerokim przedziale wiekowym. Współczesna robotyka rozwija się cały czas, i bez przerwy pojawiają się w niej także nowe możliwości. Dlatego też warto zainteresować swoje maluchy warsztatami tego typu, jeśli są gdzieś organizowane. Być może je to zainteresuje na tyle, że będą chciały spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Z czego mogą korzystać uczniowie przy przygotowaniu się do sprawdzianów

Chodzenie do szkoły wiąże się nierozerwalnie z tym, że większość nauczycieli będzie…

O jakich sprawach warto pamiętać podczas wyboru szkoły pilotażu

Sporo osób ma marzenie, aby pilotować własnoręcznie samoloty. Obecnie takie marzenia da…

PROXIFIT: sprawny serwis laptopów, oferujący świadczenia w całej Polsce

PROXIFIT to sprawny serwis komputerowy, oferujący świadczenia na terenie całej Polski. Doświadczeni…