Branża przemysłowa korzysta bardzo chętnie z rozmaitych rozwiązań które wspomagają pracę na co dzień. W wielu sytuacjach są na przykład wykorzystywane systemy podwieszane, przy pomocy jakich uzyskać można wygodne i praktyczne zasłanianie wydzielonych miejsc czy różnych pomieszczeń. Sporo osób będzie je kojarzyło przede wszystkim z przesuwnymi drzwiami, i faktycznie to właśnie takie wersje najczęściej się spotyka. Lecz wykorzystanie tego typu systemów nie ogranicza się tylko do tego. Oprócz drzwi można na nich montować różnego rodzaju kurtyny czy kotary, niejednokrotnie także po nie sięgają spawacze zamierzający osłonić stanowisko pracy. Dużym plusem takich systemów jest naprawdę wygodne i wydajne funkcjonowanie.

Całość można przesuwać lekko i bez większego oporu, co zapewnia konstrukcja. Każdy z takich systemów jest bowiem złożony z umieszczonej przy futrynie, suficie czy jakimś innym miejscu szyny o odpowiednim profilu. Dodatkowo do przesuwanej bramy, drzwi czy kurtyny przytwierdza się specjalne wózki, które poruszając się po szynie przesuwają zasłaniający element. Z tego rozwiązania powszechnie się korzysta w najróżniejszych halach produkcyjnych czy magazynach, ale coraz częściej sięgają po nie także architekci wnętrz. Bo nie ma żadnych problemów, aby taki system zamontować także w swoim mieszkaniu czy domu, i cieszyć się z wielu zalet tego rozwiązania.

Na rynku jest dostępnych wiele różnych podwieszanych systemów, zarówno dedykowanych jak i ogólnego przeznaczenia. Pomimo tego że działają one na podobnej zasadzie, to każdy producent wykorzystuje swoje własne rozwiązania i patenty, które mu mają dać przewagę nad konkurentami. Same szyny na przykład mogą być jedynie proste, lecz w części rozwiązań także się spotyka zaokrąglone, które zapewniają znacznie większe możliwości użycia. Zróżnicowana jest także konstrukcja samych wózków jezdnych. W zależności od materiału i planowanego obciążenia posiadają one dwa lub cztery kółka oraz różny sposób mocowania. Przeważnie dostępnych jest też wiele rozmaitych akcesoriów, które pozwalają stworzyć taki mechanizm, jaki będzie potrzebny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…

Samochód – idealny pojazd do transportu i do tuningu

Sklep motoryzacyjny zaczął aktywność w Internecie. Zwiększył znacznie swoje zasoby i w…