Przed podpisaniem każdej umowy, wypada obowiązkowo ją całkowicie przeczytać i przeanalizować pod kątem trafnych zapisów. Ta reguła dotyczy także umowy w sprawie wypożyczenia samochodu z wypożyczalni aut. Nie można ograniczać się wyłącznie do zapisów związanych z ceną wypożyczenia wozu, jakkolwiek równocześnie spowodować dokładne warunki opłaty za usługę wypożyczenia, a też przeanalizować warunki ubezpieczenia auta.

Zwłaszcza wypada zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące ewentualnej odpowiedzialności osoby korzystającej z samochodu w przypadku jego uszkodzenia czy też zniszczenia w skutku udziału w kolizji bądź wypadku drogowym. Ważne są też warunki ubezpieczenia, które zezwalają na możliwość skorzystania z pomocy drogowej w wypadku awarii samochodu.

Najlepszą opcją jest zapis, zgodnie z jakim osobie wypożyczającej przysługuje ubezpieczenie, zgodnie z jakim przypadku awarii samochodu jednostka gospodarcza ubezpieczeniowa dostarcza natychmiast inny pojazd zastępczy – tak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów Radom. W niektórych wypożyczalniach postaciom korzystającym z wypożyczenia samochodu zaleca się wykupienie akcesoryjnego ubezpieczenia, przy czym zwykle opcja ta jest dobrowolna a nie obowiązkowa.

Szczególnie dotyczy to możliwości ubezpieczenia od następstw nieradosnych wypadków drogowych. W takim wypadku najprawdopodobniej ubezpieczenie auta nie przewiduje nadzwyczajnej ochrony osoby kierującej oraz pasażerów. Zanim jednakże kontrahent wypożyczalni podejmie decyzję o wykupieniu pomocniczej polisy ubezpieczeniowej, powinien wpierw spowodować warunki własnego ubezpieczenia prywatnego, bowiem część z nich ma poboczne opcje ubezpieczenia na wypadek skutków zdarzeń drogowych. W takich sytuacjach nie ma potrzeby wydatkowania pobocznych pieniędzy do dublowanie posiadanego ubezpieczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…