Do tworzenia stron internetowych coraz częściej wykorzystywane są gotowe platformy. Jedna z najpopularniejszych to WordPress, na której oparta jest duża część istniejących w internecie blogów. Taki był zresztą zamysł twórców WordPressa, chociaż obecnie rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Przede wszystkim platforma WordPress jest całkiem darmowa, nie trzeba ponosić za nią żadnych opłat. Darmowych jest także duża część graficznych szablonów oraz pluginów, rozszerzających możliwości serwisu.

Takie moduły są bardzo proste do instalacji, a za ich pomocą da się zrealizować praktycznie wszystko, co się potrzebuje. Za część z nich trzeba ponieść jakąś opłatę, bo ich stworzenie wymagało dużego nakładu czasu, ale koniec końców wydatki i tak będą dużo mniejsze niż gdyby trzeba było tworzyć cały serwis od nowa. Analogicznie jest z graficznymi motywami, jeśli ktoś zdecyduje się wykonać własny, dopasowany pod swoją firmę i profil działalności, to również niewielkim kosztem to zrobi. Kolejnym dużym plusem WordPressa jest łatwa instalacja i konfiguracja. Jeśli ktoś jest zorientowany w takich sprawach, to wszystko powinien zrobić w przeciągu godziny, i można już będzie umieszczać pierwsze artykuły. Zarówno konfigurowanie samego systemu jak też kompleksowe zarządzanie kategoriami czy wpisami jest realizowane z poziomu panelu administracyjnego.

Panel ten jest bardzo prosty i intuicyjny, a równocześnie daje bardzo duże możliwości. Do artykułów można przy użyciu zaawansowanego edytora dodawać filmy czy zdjęcia, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek bardziej zaawansowanych prac.

Dobrze zrobiona konfiguracja powinna obejmować także obszar SEO, a to jest kolejny argument za tym, żeby do uruchomienia bloga użyć WordPressa. Przyjazna struktura linków wraz z wysoką optymalizacją samej konstrukcji strony sprawiają, że dodawane wpisy indeksują się naprawdę szybko i są wysoko w wynikach wyszukiwania. Tak więc jeżeli ktoś planuje stworzyć swój blog, taki jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to na pewno powinien zastanowić się o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Przesuszona skóra – jakimi sposobami można ją pielęgnować

Jednym z poważniejszych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie pojawia…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…