Decydując się na zakup maszyny do docinania płyt styropianowych należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Po pierwsze duże znaczenie ma łatwość i prostota obsługi. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, żeby z jej użytkowaniem mogły sobie poradzić nawet osoby nie posiadające dużej praktyki w tego typu pracach.

Ogromnie ważna będzie również solidność i wytrzymałość. Taki sprzęt musi przecież pracować na rozmaitych budowach, a tam warunki są różne, z tego też powodu nie może on być zbyt delikatny i wrażliwy. Decydując się na zakup warto także zorientować się, jakie funkcjonalności ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna będzie maksymalna szerokość i wysokość płyt. Przeważnie płyty styropianowe mają wymiary 50 na 100 centymetrów, czyli dla kompleksowego obsłużenia takie urządzenie umożliwiać powinno pełne przecięcie po przekątnej. Część producentów ma w ofercie parę różnych modeli, dzięki czemu łatwo można dobrać najodpowiedniejszy do swoich potrzeb.

Niekiedy poszczególne modele mogą się też różnić mocą zasilania, w praktyce im taki zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru przebiegnie sprawniej i szybciej. Bardzo potrzebną funkcjonalnością jest cieniowanie płyt styropianowych. Wtedy drut oporowy jest blokowany na wskazanej wysokości, co umożliwi przecięcie jednego arkusza płyty na dwie trochę cieńsze. Solidne urządzenia umożliwiają również wycinanie różnorodnych kształtów, przez co sprawdzają się świetnie w firmach wysyłkowych.

Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Naprawa oraz prostowanie felg samochodowych – czy prawidłowiej nabyć nowe?

Podzespoły samochodowe, jeśli nie są trwale oraz mocno uszkodzone, wolno spróbować naprawić.…

Duży wybór rowerów w punkcie sprzedaży GitBike

Propozycja sprzedażowa rowerów elektrycznych w punkcie sprzedaży GitBike obejmuje tylko nowoczesne i…

Powody dla jakich warto zdecydować się na kurs dla dietetyków online

Lista szkoleń dietetycznych dostępnych na portalu szkoleniadws.pl wskazuje bezzwłocznie, że powzięta tematyka…

Oferta pomocy drogowej – wynajem lawety i inne profesjonalne usługi

Uprzejmie zapraszamy do zainteresowania się ofertą naszej firmy. Jesteśmy przedsiębiorstwem z wieloletnim…