Decydując się na zakup maszyny do docinania płyt styropianowych należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Po pierwsze duże znaczenie ma łatwość i prostota obsługi. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, żeby z jej użytkowaniem mogły sobie poradzić nawet osoby nie posiadające dużej praktyki w tego typu pracach.

Ogromnie ważna będzie również solidność i wytrzymałość. Taki sprzęt musi przecież pracować na rozmaitych budowach, a tam warunki są różne, z tego też powodu nie może on być zbyt delikatny i wrażliwy. Decydując się na zakup warto także zorientować się, jakie funkcjonalności ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna będzie maksymalna szerokość i wysokość płyt. Przeważnie płyty styropianowe mają wymiary 50 na 100 centymetrów, czyli dla kompleksowego obsłużenia takie urządzenie umożliwiać powinno pełne przecięcie po przekątnej. Część producentów ma w ofercie parę różnych modeli, dzięki czemu łatwo można dobrać najodpowiedniejszy do swoich potrzeb.

Niekiedy poszczególne modele mogą się też różnić mocą zasilania, w praktyce im taki zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru przebiegnie sprawniej i szybciej. Bardzo potrzebną funkcjonalnością jest cieniowanie płyt styropianowych. Wtedy drut oporowy jest blokowany na wskazanej wysokości, co umożliwi przecięcie jednego arkusza płyty na dwie trochę cieńsze. Solidne urządzenia umożliwiają również wycinanie różnorodnych kształtów, przez co sprawdzają się świetnie w firmach wysyłkowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…
Bez kategorii

Fototapety 3D – oryginalny pomysł na wykończenie wnętrza swojego domu

Jeśli ktoś twierdził, że klasyczne tapety odeszły w niepamięć, to się mocno…