Podczas amatorskiego uprawiania sportów często zdarzają się rozmaite urazy. Niektóre z nich nie są duże i na szczęście powodują jedynie krótkotrwałe wyłączenie z treningów, lecz zdarzają się też poważniejsze, potrzebujące dłuższego leczenia. Wiele osób po urazie zupełnie się nim nie przejmuje, wyczekując aż zagoi się wszystko samo, i często faktycznie tak jest. Lecz jeżeli ktoś chciałby w miarę szybko powrócić do pełni zdrowia, a tym bardziej z powrotem zacząć zajmować sie sportem, to powinien jednak zająć się odpowiednim leczeniem.

Z pewnością bardzo pomocna w przypadku kontuzji jest fizjoterapia Poznań, jaką w praktyce zacząć się powinno tak szybko jak się da. W pierwszym jej etapie oczywiście nie będzie nic wyczerpującego, lecz lekkie ćwiczenia ruchowe są bardzo wskazane. W połączeniu z leczeniem zachowawczym oraz używaniem przecizwapalnych preparatów gwarantują znacznie szybszą regenerację uszkodzonych miejsc. Wraz z dalszym leczeniem urazu wdrażane zostają kolejne zestawy ćwiczeń, mające parę ważnych zadań.

Przede wszystkim skutecznie zapobiegają zastaniu stawów i mięśni, co znacząco przedłuża powrót do pełnego zdrowia. Ale też mięśnie te znacznie wzmacniają, co chroni przed ryzykiem ponownego urazu. Zestaw ćwiczeń w każdym wypadku dostosowany jest do charakteru kontuzji i możliwości poszkodowanego. Początkowo są one mało intensywne, nie obciążając za mocno, aby w końcówce serii pracować na większym obciążeniu.

Porządnie zaplanowana i przeprowadzona Poznań fizjoterapia zapewnia dużo szybsze wrócenie do zdrowia, ale też i dużą ochronę na przyszłość. Podczas takich ćwiczeń chory wzmacnia wszystkie mięśnie, co pozwoli uchronić przed urazem w przyszłości. Żeby dodatkowo poprawić skuteczność fizjoterapii, to niejednokrotnie wykorzystuje się różne dodatkowe zabiegi. Świetnie się sprawdzają lasery, ultradźwięki i pole magnetyczne, wszystkie one stymulują mięśnie do intensywniejszej regeneracji. Bardzo polecana jest także krioterapia, seria zabiegów w komorze znacznie przyspiesza powrót do optymalnej formy i wspomaga inne zabiegi rehabilitacyjne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać