{Niewiele osób wie, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bo pierwsze z nich pojawiły się na ulicach już około 1906 roku. Widać więc, że reklama neonowa to duży kawałek historii, która tak naprawdę wcale nie uległa zakończeniu. Klasyczne neony wykonywane są ze szklanych rurek napełnionych mieszaniną różnych gazów. Zależnie od tego, jaki był końcowy skład tej mieszaniny, to otrzymywano różny kolor świecenia. Takie neony na ścianę czy montowane na stelażach i dachach z pewnością robią duże wrażenie, lecz mają parę ważnych wad. Przede wszystkim produkcja ich jest bardzo pracochłonna, a do tego ze względu na wykorzystanie nie nie są one bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia przeważnie danego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało zrobić nowy. Dlatego też mogłoby się wydawać, że ten reklamowy nośnik powoli zniknie z naszego krajobrazu, gdy na rynku się pojawiła technologia ledowa. Ledowe diody jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły

Reklamy świetlne od kilkudziesięciu lat są z dużym powodzeniem stosowane, i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Wśród nich wyróżniają się szczególnie neon na zamówienie, kojarzące się wielu osobom chociażby z kasynami w Las Vegas, Makau czy Singapurze. Reklama w takiej formie ma liczne zalety, dlatego bez przerwy jest bardzo popularna.

Po pierwsze bardzo skutecznie będzie docierać do odbiorców bez względu na porę dnia. Każdy napis ledowy będzie widać bardzo dobrze z dużej odległości, zwłaszcza wieczorem i nocy. Jeżeli dodatkowo będzie on migotał, zmieniał kolory czy formę, to na pewno przyciągnie uwagę większości przechodniów. Dużą zaletą tej reklamy jest też cena, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy wykorzystywać w niej zaczęto technologię ledową. Standardowe neony robi się z rurek szklanych wypełnionych różnymi gazami. Po dołączenia napięcia elektrycznego do zakończeń każdej rurki będący w środku gaz zaczyna świecić, i całość jest z daleka widoczna.

Jednak proces wytwarzania jest skomplikowany, a dodatkowo szkło nie jest zbyt odporne na mechaniczne uszkodzenia. Pojawienie się na rynku technologii ledowej spowodowało, że to źródło światła z powodzeniem zaczęto stosować także w neonach, przez co znowu icd popularność wzrosła. Neony led produkuje się w rurkach wykonanych z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie tłuką się i są bardzo odporne na działanie zewnętrznych czynników.

Dzięki temu można je z powodzeniem montować zarówno we wnętrzach budynków, jak również na zewnątrz. Neony na ścianę wykonane z diod LED dają również dużo większe możliwości w zakresie kolorów i kształtów. Tradycyjne szkło było dość ograniczone jeśli chodzi o formowanie, plastik jest w tym względzie dużo bardziej elastyczny. Przez to każdy może sobie zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jakiego będzie potrzebował. Czy to w formie napisu lub szyldu, czy bardziej skomplikowanego wzoru. Bowiem przy neonach ledowych nie ma żadnych problemów ze zrobienie dowolnego wzoru i kształtu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…
Bez kategorii

Przesuszona skóra – jakimi sposobami można ją pielęgnować

Jednym z poważniejszych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie pojawia…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…