Blogi należą do najpopularniejszych typów serwisów internetowych, szacuje się że nawet kilkanaście procent wszystkich stron ma właśnie taką formę. Ich popularność wynika między innymi z prostego założenia, bez konieczności dużego nakładu finansowego. Jedną z najczęściej wykorzystywanych platform do zakładania blogów jest bowiem WordPress, za jaki nie trzeba ponosić żadnej opłaty. Tak więc jeśli ktoś będzie chciał utworzyć własny blog, to do opłacenia będzie miał kupno domeny oraz hostingu. Ponieważ WordPress jest bardzo popularnym narzędziem, to nad różnymi dodatkami do niego pracuje wielu grafików i programistów. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowy. Wiele funkcjonalności, które znacznie rozszerzają możliwości platformy, oferowana jest w formie prostych do zaistalowania wtyczek. Za część takich wtyczek trzeba wnieść jakąś opłatę, lecz zdecydowana ich większość może być używana przez każdego.

Tak samo z szablonami graficznymi, który również są dostępne w ogromnej ilości, skorzystać mogą z jakiegoś darmowego lub też wybrać jakiś spośród płatnych. Wtyczkami, szablonami graficznymi, oraz całą zawartością bloga można bardzo prosto i wygodnie zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejny duży plus WordPressa, zwłaszcza dla osób nie dysponujących specjalnym doświadczeniem technicznym. W zasadzie wszystko da się ustawić za pomocą dostępnych opcji, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek prac programistycznych. Tak samo to dotyczy instalowania, na które wystarczy maksymalnie kilkadziesiąt minut, i już po tym czasie da się umieszczać swoje wpisy.

Do ich redagowania projektanci platformy przewidzieli wygodny w użyciu edytor, z możliwością wstawiania znaczników HTML. Nie będzie również problemem, żeby wygodnie dołożyć nową grafikę, zdjęcie czy nawet film video. Rzecz jasna pamiętać należy, że wszystkie te elementy wspomagają autora, ale tak naprawdę i tak największe znaczenie mają odpowiednio przygotowane wpisy, takie jak na przykład publikowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…