Decydując się jednakże na autonomiczne odśnieżanie dachów warto zapamiętać kilka podstawowych wskazówek bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie pracuj samodzielnie – w pobliżu zawsze powinien być ktoś, kto przyjdzie Tobie na ratunek, jeżeli będzie to konieczne. Obojętnie od warunków, w jakich odbywa się odśnieżanie Warszawa należy poświęcić kilka minut na rozgrzanie ciała, zanim zacznie się pracę. Najpewniej jest usunąć śnieg stojąc na ziemi za pomocą specjalnego narzędzia z teleskopowym uchwytem. Czasem należy wyłącznie wykluczyć śnieg i sople uzbierane na krawędzi dachu, żeby pozbyć się kłopotu.

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności przeciwko końcom. Przystaje użyć szelek bezpieczeństwa przytwierdzonych do dotkliwego punktu zakotwiczenia, takiego jak np. komin. Istotne jest by używać tylko plastikowych łopatek do kasowania śniegu z dachu, bowiem metalowe narzędzia z ostrymi lub tnącymi krawędziami mogą spowodować jego poważne uszkodzenie. Odradzane jest usuwanie aż do zeszłego płatka śniegu! Istotne jest pominięcie powłoki śniegu około 10 do 15 cm, aby zapobiec uszkodzeniu membrany hydroizolacyjnej.

Kasując śnieg należy także się upewnić, iż żaden pieszy nie będzie potencjalnie trafiony zrzucanym z dachu śniegiem. W tym celu, jeżeli to potrzebne – należy zaznaczyć obszar za wsparciem taśmy ostrzegawczej. Po zakończeniu wymazywania pod żadnym casusem nie przynależy skakać z dachu na stos śniegu – wolno zostać poważnie rannym przez upadek na słup, fragment lodu bądź dowolny inny zapomniany przedmiot.

Decydując się na skorzystanie z pełnej oferty można cieszyć się pełnym luksusem, ponieważ specjaliści zajmują się wszystkim od początku do końca. Nie tylko usuwanie pokrywy śnieżnej z danej powierzchni, lecz też jej odpowiednie pryzmowanie, a na końcu wywożenie wchodzi w skład pełnej oferty. Uznaje to radować się każdego dnia zadowoleniem oraz przepychem, a też czystym dachem nie grożącym ani ludziom ani ich całemu otoczeniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…