Skupy używanych samochodów zaczęły się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na liczne zalety tego typu transakcji. A najważniejszą z nich jest duża szybkość, ponieważ często pieniądze można otrzymać nawet tego samego dnia, kiedy kontakt został nawiązany. Dla wielu właścicieli aut jest to bardzo ważne, gdyż odpada im konieczność oczekiwania tygodniami czy miesiącami na znalezienie kupca, a przez ten czas umawianie się na oglądanie i jazdy próbne. Co jest też ważne, to fakt że często nie ma znaczenia ogólny stan pojazdu ani jego status prawny. Dobry skup aut Kraków za każdym razem zaproponuje przyzwoite pieniądze, a jeśli okaże się to potrzebne, to podjedzie własną lawetą.

Sama sprzedaż auta firmie oferujące skup przebiega przeważnie w kilku etapach. Przede wszystkim osoba chcąca to zrobić musi się skontaktować, albo drogą telefoniczną, albo poprzez stronę internetową. Coraz popularniejsze są specjalne formularze, w których należy podać informacje o marce, modelu, przebiegu i wyposażeniu, i na podstawie tego otrzymuje się wstępną wycenę. Ostateczna zostanie przedstawiona po oględzinach wykonanych przez zewnętrznego inspektora albo pracownika firmy, który dokładnie sprawdzi auto pod względem stanu technicznego.

Czasami taki skup samochodów Kraków będzie się opierał na zdjęciach wysłanych przez właściciela, ale wtedy przy odbieraniu i tak może nastąpić ostateczna weryfikacja. Jeśli oferta zostanie zaakceptowana, to zostanie dopełnić wszystkich formalności, podpisać umowę i odebrać pieniądze. Najczęściej da się to zrobić od razu przy wizycie weryfikującej, a jeżeli wycena była wykonywana wyłącznie zdalnie, to gdy pojawi się kierowca. W przypadku, gdy samochód nie może jeździć po ulicach, to firma https://skupaut.malopolska.pl/ zorganizuje dla niego lawetę. Umowa sprzedaży jest najczęściej standardowa, tak więc wystarczy uzupełnić w niej dane sprzedawcy i podpisać. Umówione pieniądze otrzymuje się najczęściej w formie gotówki, lecz w porządnych skupach nie powinno być żadnych problemów z realizacją przelewu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…