Porady w temacie tego, co robić, kiedy zdarzy się zła podróż po spożyciu narkotyków podane na portalu wliczają się do bardzo praktycznych. Opłaca się głównie pamiętać o profilaktyce, by nie zastanawiać się: bad trip co robić, lecz żeby nie zażywać narkotyku w złym otoczeniu lub wtedy, gdy ma się obniżony nastrój.

Bardzo często bad trip wywołuje bowiem takie zniekształcenia, że nawet te osoby, które darzy się dobrymi uczuciami nie są postrzegane jako pozytywne, lecz na przykład jako niegodne zaufania. Mogą także pojawiać się huśtawki nastroju, aż po ciężkie przerażenie. Czas obowiązywania złej podróży zależy na przykład od tego, jaką substancję ktoś przyjmuje. Wyjątkowo wzmożony czas podróży ma miejsce od 1 do trzech h po spożyciu substancji odurzającej. O łagodnym przejściu przez bad trip zadecyduje forma psychiczna oraz towarzystwo.

Aby w takim razie zminimalizować ryzyko złych przeżyć należy: unikać miejsc i ludzi, którzy mogą nas denerwować, nie brać psychodelików odczuwając niepokój, przebywać daleko od stymulujących miejsc oraz być w towarzystwie takich osób, którym się ufa. Jeżeli ktoś domaga się wsparcia medycznego, to trzeba jak najszybciej mu to zorganizować. Nie wolno na pewno podać samodzielnie leków po spożyciu halucynogennej. Niekorzystne doznania po zażyciu substancji o działaniu psychoaktywnym są czymś, o czym trzeba wiedzieć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…