Trening specjalistyczny z kolei będzie obejmował już tylko te ćwiczenia, które bezpośrednio będą zmierzały do osiągnięcia przypuszczalnego mistrzostwa w wyselekcjonowanym aspekcie. Treningi sportowe rozwijają dużo przeróżnych czynników: siłę, szybkość, wytrzymałość oraz kombinacje tych cech. Trening stricte siłowy będzie absorbował mięśnie w taki sposób, aby zwiększyć ich perfekcyjną wydolność, czyniąc tym samym zawodnika zdolnym do na przykład podwyższania obszernych ciężarów czy rzucania przedmiotami na gigantyczne odległości. Trening szybkościowo-siłowy z kolei skoncentruje się nie tylko na wydolności siłowej mięśni, jednakowoż też zadba o porządnie szybkie reakcje oraz ogólne zwiększenie szybkości, tak nadzwyczaj potrzebne przy bieganiu bądź pływaniu – więcej na domenie internetowej ławka pod sztangę.

Trening siłowo-wytrzymałościowy pozwoli, oprócz zwiększenia potencjalnej siły, na długofalowe z niej korzystanie, ergo zawodnik będzie mógł dłużej wykonywać obciążające ćwiczenia sportowe. Ćwiczenia, jakie będzie musiał podjąć zawodnik, rozróżniane są na dynamiczne oraz statyczne. W wypadku ćwiczeń dynamicznych mamy do czynienia z gigantyczną ilością powtórzeń praktycznych zestawów ćwiczeniowych.

Istotna jest tutaj pamięć o paru zasadach, takich jak wykonywanie treningów rozciągających dopiero po rozgrzewce, wykonywanie poszczególnych ćwiczeń z góry na dół (to oznacza w pierwszej kolejności ćwiczymy kark, następnie ręce, po pewnym czasie tułów a dopiero na samym końcu nogi) oraz aby ćwiczenia rozpoczynać od największych grup mięśniowych. Ćwiczenia statyczne odnoszą się przede wszystkim do rozciągania, przy czym wolno prowadzić je na parę sposobów: statycznie, sprężynująco, pasywnie, w oparciu o technologię PNFT bądź metodą

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać