Koenzym Q10 jest także określany jako ubichinon, czyli podstawowy składnik mitochondrium każdej komórki. Zapewnia im energię potrzebną do regeneracji oraz wzrostu. Wykazuje właściwości wspomagające prawidłowe funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Po trzydziestym roku życia jego poziom zaczyna spadać, dlatego konieczne staje się suplementowanie tego antyoksydantu.

Koenzym Q10 może również okazać się pomocny w utrzymaniu właściwej pracy serca, mózgu oraz mięśni szkieletowych. Dostępny jest w formie kapsułek, których przyjmowanie należy wcześniej skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Można też postępować zgodnie z informacjami, które zostały umieszczone na ulotce. Koenzym Q10 przejawia działanie zapobiegające rozwojowi niektórych nowotworów oraz odkładaniu się złogów cholesterolu w tętnicach.

Wykazuje właściwości regulujące metabolizm oraz poziom cukru we krwi. Może poprawiać stan dziąseł i zapobiegać parodontozie. Zażywają go cierpiący na chorobę Parkinsona oraz Alzheimera. W branży kosmetycznej koenzym Q10 wykorzystywany jest do walki z łuszczycą, bielactwem i przedwczesnym starzeniem skóry, a także w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Może okazać się pomocny w zwalczaniu wolnych rodników. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszej apteki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Przesuszona skóra – jakimi sposobami można ją pielęgnować

Jednym z poważniejszych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie pojawia…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…