Koenzym Q10 jest także określany jako ubichinon, czyli podstawowy składnik mitochondrium każdej komórki. Zapewnia im energię potrzebną do regeneracji oraz wzrostu. Wykazuje właściwości wspomagające prawidłowe funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Po trzydziestym roku życia jego poziom zaczyna spadać, dlatego konieczne staje się suplementowanie tego antyoksydantu.

Koenzym Q10 może również okazać się pomocny w utrzymaniu właściwej pracy serca, mózgu oraz mięśni szkieletowych. Dostępny jest w formie kapsułek, których przyjmowanie należy wcześniej skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Można też postępować zgodnie z informacjami, które zostały umieszczone na ulotce. Koenzym Q10 przejawia działanie zapobiegające rozwojowi niektórych nowotworów oraz odkładaniu się złogów cholesterolu w tętnicach.

Wykazuje właściwości regulujące metabolizm oraz poziom cukru we krwi. Może poprawiać stan dziąseł i zapobiegać parodontozie. Zażywają go cierpiący na chorobę Parkinsona oraz Alzheimera. W branży kosmetycznej koenzym Q10 wykorzystywany jest do walki z łuszczycą, bielactwem i przedwczesnym starzeniem skóry, a także w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Może okazać się pomocny w zwalczaniu wolnych rodników. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszej apteki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…