Każdy samochodowy silnik w czasie pracy będzie się w jakiś sposób zużywał. Używanie oleju o dobrych parametrach i jego systematyczne zmienianie z pewnością taki proces zahamuje, lecz jednak całkiem go nie wyeliminuje. Tym bardziej jeśli ktoś tę wymianę oleju zaniedbuje lub też wlewa kiepskiej jakości, wtedy ryzyko szybszego zużycia będzie dużo większe. Lecz w ostatnich latach właściciele samochodów dostali możliwości ograniczenia w znaczny sposób tego zjawiska, pod postacią odpowiednich środków dodawanych do oleju.

Jeśli ktoś chce coś więcej poczytać na ich temat, to może w oknie wyszukiwarki podać słowa Objawy zużycia świec żarowych i zapłonowych i przeglądnąć wyświetlone strony. Sposób działania tego typu środków opiera się na wytworzeniu na powierzchni metalowych elementów w silniku ceramicznej, cienkiej warstwy.

Taka warstwa cechuje się tym, że jest bardzo twarda, a przy tym śliska. A to na dwa sposoby może pomóc mechanizmowi. W pierwszej kolejności większy poślizg to mniejszy opór, szczególnie przy zimnym silniku. To bezpośrednio się przekłada na ilość zużytego paliwa, po zastosowaniu takich preparatów rachunki za paliwo mogą się zmniejszyć nawet do kilkunastu procent. Z kolei twardość przekłada się na zwolnienie zużywania poszczególnych elementów, a nawet na ich pewną regenerację. Dzięki temu znacząco można ograniczyć ryzyko poważniejszej awarii, która się będzie wiązała z dużymi wydatkami. To wpływa także pozytywnie na pracę jednostki napędowej, zmniejszają się chociażby hałas i wibracje.

Zresztą preparaty te można stosować nie tylko w silnikach, lecz również w innych mechanicznych układach, typu skrzynie biegów czy przekładnie. W każdym przypadku wpływają one pozytywnie na działanie mechanizmu i przedłużają jego żywotność. Sporo na temat ich działania przeczytać można w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła Uszlachetniacz do paliwa. Bez problemów można także znaleźć dokładną instrukcję, jak taki preparat ma być stosowany aby był najbardziej skuteczny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…

Samochód – idealny pojazd do transportu i do tuningu

Sklep motoryzacyjny zaczął aktywność w Internecie. Zwiększył znacznie swoje zasoby i w…