Jeśli ktoś twierdził, że klasyczne tapety odeszły w niepamięć, to się mocno pomylił. Faktem jest, że przez jakiś czas klienci faktycznie stracili nimi zainteresowanie, ale to wynikało po prostu z niezbyt dużego wyboru. A że na rynku pojawiło się sporo zagranicznych producentów, mających w ofercie ciekawe motywy i wzory, to miało to przełożenie na faktycznie duży wybór. Ogromną rewolucję w branży związanej z wykończeniem wnętrz zrobiły również fototapety. Pomysł na nie jest bardzo prosty, zamiast oferować już gotowe motywy można wydrukować to, co będzie chciał klient. I nagle okazało się, że na swojej ścianie można nakleić zdjęcie gór czy lasu, jakiś abstrakcyjny motyw czy nawet swoją fotografię, jeżeli została dobrze zrobiona.

Aktualnie w bazach firm mających takie usługi w ofercie jest dostępnych wiele milionów zdjęć i grafik, tak więc niejednokrotnie trzeba przeznaczyć dużo czasu na poszukiwania czegoś co się faktycznie spodoba. Klasyczne pejzaże, miasta czy budynki cały czas cieszą się dużą popularnością, podobnie jak motywy zwierzęce, roślinne czy kulinarne. Ale zaawansowane metody projektowania, a przede wszystkim kreatywność grafików cały czas dają nowe inspiracje i pomysły. Przykładowo w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć fototapety 3d do sypialni, ze względu na swój niesamowity wygląd.

Niejednokrotnie na takich tapetach się pojawiają tunele, drogi czy mosty, lecz przedstawione w taki sposób, że dają wrażenie przestrzenności. Niezwykle interesująco wyglądają też różnego rodzaju geometryczne figury, także tak narysowane, że wyglądają jakby faktycznie były wypukłe. Jeżeli do tego dołoży się się ciekawą kolorystykę, to całość będzie sprawiać naprawdę niesamowite wrażenie. Ponieważ takie motywy są naprawdę zwracające uwagę i wyraziste, to trzeba je umiejętnie skomponować z resztą wystroju. Przeważnie taka tapeta 3d zostaje naklejona na jedną z widocznych ścian we wnętrzu, a pozostałe albo są malowane, albo też przykleja się na nie jakąś tapetę w neutralnym kolorze.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić
Bez kategorii

Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kierunek studiów

Duża część młodych osób, które kończą szkoły średnie, kontynuuje dalszą naukę na…
Bez kategorii

Narzędzia, elektronarzędzia czy metalowe artykuły – w jakich miejscach można je kupić

Jeśli ktoś planuje zakupić jakieś elektronarzędzia, narzędzia czy różnego rodzaju artykuły metalowe,…
Bez kategorii

Porady prawne – z jakimi tematami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się bardzo różnie, i niekiedy pojawić się…
Bez kategorii

Przesuszona skóra – jakimi sposobami można ją pielęgnować

Jednym z poważniejszych wyzwań podczas codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie pojawia…