Założyciele sieci internetowej na pewno nie mieli pojęcia, w którą stronę rozwinie się to wszystko. Nikt z nich nie przypuszczał, że po paru dekadach od pierwszego wysłanego maila świat nie będzie mógł funkcjonować bez dostępu do sieci. Bo na internecie w naprawdę dużym stopniu opiera się biznes, za pomocą zaawansowanych portali można kupować, słuchać muzyki czy załatwiać urzędowe sprawy. Ale niezwykle istotna jest również informacyjna rola, jaką współczesny internet może zaoferować. I dotyczy to praktycznie każdego obszaru naszego życia, zaczynając od bieżących wiadomości ze świata i z kraju, a kończąc na bardzo specjalistycznej wiedzy.

Swoją stronę stronę w internecie może założyć każdy, i każdy tam może umieszczać prawie wszystko, co będzie chciał. Prawie tylko oznacza, że zakazane będzie publikowanie niezgodnych z prawem treści, na przykład obrażających kogoś albo namawiających do przemocy. Lecz jeżeli właściciel umieści coś, co jednak niekoniecznie będzie prawdziwe, ale nie zabraniają tego przepisy, to wówczas zgodnie z prawem nic mu nie można zrobić. Z tego też powodu szukając różnych informacji w sieci bardzo ważne jest, żeby nie wierzyć całkowicie temu, co się przeczyta. Zawsze bowiem jest ryzyko, że to, co zostało opublikowane nie do końca jest prawdziwe.

Albo poprzez ignorancję autora, albo przez działanie z pełną premedytacją. Blogi czy portale społecznościowe to świetne narzędzie do tego, żeby zarażać członków społeczeństwa swoimi opiniami i poglądami. I jeżeli ktoś to umie odpowiednio wykorzystać, to takim sposobem zmanipulować może niejedną osobę. Często będą to niezwykle subtelne działania, poparte solidnymi psychologicznymi podstawami, i niestety nierzadko mogą nawet za tym stać rządy niektórych krajów. Dlatego też poszukując informacji w internecie warto sięgnąć po pewne, sprawdzone miejsca, takie jak na przykład https://www.efektywnezarzadzaniebiznesem.info/. W ich przypadku można być pewnym, że praktycznie wszystko co zostało tam opublikowane jest merytoryczne i prawdziwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To może ci się spodobać

Na którą pizzę się zdecydować będąc w pizzerii

Smaczna, chrupka, ze składników najwyższej jakości – właśnie taka powinna być oryginalna…